Uçak Firmaları - Havayolu Şirketleri

Türkiyedeki tüm uçak firmaları  ve dünyadan popüler  havayolu şirketleri hakkında bilgiler listeleyebilir ve hepsini kapsayacak şekilde uçak bileti arayabilirsiniz.

 

Türkiyedeki Havayolu Şirketleri

THYTürk Havayolları 1933 yılında Devlet Hava Yolları  İşletmesi adıyla 30 dan az çalışanla kuruldu. Kurulduğu yıl THY sadece 5 adet uçağa sahipti ve ilk uçuşunu Atina’ya yaptı.Kuruluşundan yaklaşık 22 yıl sonra IATA üyesi olan THY ,kuruluşunun 50. yılında çalışan sayısı beşbinin üzerinde olan ve Amerika’ya kadar uçan bir firma haline geldi. İlk internetle buluşması 1998 yılında olan THY bundan üç yıl sonra çağrı merkezinden bilet rezervasyon yapmaya başladı. Şu anda 360’dan fazla uçağa sahip olan THY, dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu firması konumuna geldi.

 

 

 

AnadoluJet Şirketi * Anadolujet bir THY markasıdır

Filosunda 36 uçak bulunan firma kendi uçaklarıyla 80 farklı lokasyonda hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

1990 yılında iki uçakla kurulan Pegasus Airlines,kuruluşundan yaklaşık 11 yıl sonra ESAS Holding tarafından satın alınarak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın’da tarifeli uçuşlara başladı.2008 yılından itibaren yeni uçaklarına Pegasus müşterilerinin kız çoçuklarının isimlerini koymaya başlayan şirket, 2010 yılında 20’den fazla ülkeye uçmaya başladı. 

 

Onurair Şirket Logo  1992 yılındıa kurulan Onurair, ilk uçuşunuda aynı yıl içerisinde yapmıştır.On yıl içinde uçak sayısını nun üzerine çıkarmış ve toplam çalışan sayısıda 700’ün üzerine çıkmıştır.Firma günümüzde 30 civarında uçak ile tarifeli ve charter uçuşları yapmaktadır.

SunExpress-Havayolu-şirketi-logosu

 

 

 

 

 

 

Atlasglobal-şirket-logosu