Uçak Bileti Fiyat Alarmı

Uçak bileti alırken belkide en akıllı  strateji alarm oluşturmaktır. Fiyat alarmı sayesinde istediğiniz rotada istediğiniz tarih aralığında  ve belirlediğiniz fiyat aralığında bir bilet oluşursa alarmı oluşturduğunuz şirket kuruluş size bir bildirim gönderecektir. Bu bir push-notification veya bir e-posta iletisi olabilir.

Örnek senaryoyu şu şekilde düşünebiliriz : Müzeyyen İstanbul’da bir üniversite öğrencisidir ve sadece hafta içi dersleri vardır. Annesi Hediye Hanım’da Adana ilinde yaşamaktadır. Ve annesinin harika yemeklerini ve sohbetini her daim özlemektedir. Bu halde Müzeyyen Hanım, sadece hafta sonları ve İStanbul kalkış -Adana varış şeklinde bir fiyat alarmı oluşturarak annesine istediği fiyattan uçabilir.

Uçak bileti fiyat alarmı hangi kriterlere göre oluşturulabilir ? 

Kalkış ve varış noktası, istediğiniz fiyat aralığı, istediğiniz tarih aralığı ,istediğiniz uçuş saati aralığı ve havayolu firması filtrelerini kullanabilirsiniz.

Fiyat alarmını nerelerde oluşturabilirim ? 

Havayolu şirketlerinden ziyade, aracı bilet satış siteleri, uçak bileti fiyatı karşılaştırma siteleri aracılığıyla oluşturabilirsiniz. 

*ipucu : Tüm kriterleriniz aynı olsada farklı siteler size birbirinden farklı seçenekler sunabilir. O halde ne kadar farklı siteden alarm oluşturursanız en uygun promosyonlu bileti bulma  ihtimaliniz artacaktır. 

Fiyat alarmının bulduğu fiyatlar kesin midir ? 

Kesinlikle hayır, bildiğiniz üzere uçak bileti fiyatları birçok değişkene göre değişmektedir. Biletin sorgulandığı lokasyon, satılan bilet sayısı ve en önemlisi uçuşa kalan süre. Bu  sebeple kurduğunuz herhangi bir alarmdan gelen e-posta veya notifikasyonu ne kadar hızlı kontrol ederseniz bileti bulunan fiyattan alma olasılığınız o kadar artacaktır. O halde e-posta ayarlarınızdan size fiyat teklifi gönderecek siteyi güvenli ve önemli şeklinde etiketlemeniz size avantaj sağlayacaktır.