Miles And Smiles Hakkında Herşey

Miles&Smiles , THY ( Türk Havayolları) nın özel yolcu programıdır, birçok havayolu firması yolcularını korumak, sadık yolcu elde etmek için üyelik programları/ yolcu programları yapmaktadır. THY de çok kapsamlı olan Miles&Smiles üyelik programına sahiptir. Program temel olarak size mil kazanma ve uçuşunuzda bazı avantajlar sağlamayı vadetmektedir.

Miles&Smiles Üyeliği Ücretli midir ?

Hayır, Miles&Smiles üyeliği tamamen ücretsizdir, iki yaşından büyük her birey için THY web sitesinden online olarak veya  herhangi bir THY ofisinde form doldurarak üye olabilirsiniz. THY uçuşunuz sırasında koltuk cebindeki SkyLife dergisinde çoğunlukla üye olmak için bir yaprak bulunmaktadır. 

Miles&Smiles ne işe yarar ? 

THY veya program sahibi havayolları ile uçtukça size seyahat mili kazandırarak bu milleri daha sonra kullanmanızı sağlar ve program seviyesine göre size ekstra bagaj hakkı, özel alan kullanımı gibi fırsatlar sunmaktadır. Bununla birlikte bankaların verdiği Miles&Smiles  kartlarıyla normal alışveriş yaparakta Miles&Smiles mili /puanı kazanabilirsiniz.

Miles&Smiles tek bir üyelik seviyesine mi sahiptir ? 

Hayır, farklı üyelik seviyelerine sahiptir ve her üyelik seviyesinin kendisine özgü avantajları vardır.

Miles&Smiles daki millerimi uçak bileti alma dışında bir amaçla kullanabilir miyim ? 

Evet, Miles&Smiles puanlarınızı Miles&Smiles  ın alışveriş sitesinde bulunan ürünleri almak içinde kullanabilir veya uçuşunuz için ekstra bagaj hakkı satın alabilirsiniz.

Parayla Miles&Smiles  mili satın alabilir miyim ? 

Evet, Miles&Smiles web sitesinden kredi kartınızla ekstra puan satın alabilirsiniz. Puan satın almanın limitleri vardır.

Miles&Smiles  millerimi başkasına hediye edebilir miyim ? 

Evet, belirli ücret ödeyerek hesabınızdaki milleri başka bir Miles&Smiles  kullanıcısına aktarabilirsiniz.

Şahsi Miles&Smiles puanlarımla başkasına hediye bilet alabilir miyim ? 

Evet, hediye bileti istediğiniz kişi için satın alabilirsiniz.