İstanbul Uçak Bileti

İstanbul hem yerli hem de yabancı turistlerin muhakkak görmesi gereken illerden bir tanesidir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan İstanbul yıllar boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olarak kullanılmış ve birçok önemli olay burada gerçekleşmiştir. Yüzyıllardır yıkılamayan surlar ve bu surları yıkan Osmanlı İmparatorluğu’nun devasa topları da halen İstanbul toprakları içerisinde bulunuyor. Bu nedenle her yıl milyonlarca turist dünyanın dört bir yanından İstanbul’u gezmek ve tarihi yerleri görmek için buraya geliyor. Sizde iş ya da seyahat amacıyla İstanbul’a geldiğinizde muhakkak bu tarihi yerleri dolaşmalısınız. Bunun içinde İstanbul’a uçak bileti satın almanız yeterli olacaktır. Dünyanın hemen her noktasından İstanbul’a uçak ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
İstanbul’da gezebileceğiniz onlarca farklı yer bulunuyor. Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Dikili Taş, tarihi Kapalı Çarşı, eğlence mekânları, teknolojik alanlar ve daha onlarca mekan her yıl turistlerin akınına uğramaktadır. Sadece tarihi yapısı ile değil çevresinin denizlerle çevrili olması sayesinde de İstanbul deniz turizmini tercih edenlerinde ilk tercihleri arasında yer almayı başarıyor. Bu nedenle sizde boş zamanınızda muhakkak İstanbul’a uğramalı ve bir çağı kapatarak yeni bir çağı açan bu şehri dolaşmalısınız. İstanbul uçak bileti fiyatları son yıllarda oldukça ucuzladığı için sadece Türkiye’de bulunan diğer illerden değil aynı zamanda dünyanın diğer bölgelerinde de İstanbul’a kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul’a geldikten sonrada istediğiniz yerleri dolaşmaya başlayabilirsiniz.
İstanbul dört mevsimin etkin olarak yaşandığı güzide şehirlerden bir tanesidir. Bu nedenle İstanbul’a hangi mevsimde geliyorsanız o mevsime uygun kıyafetleri yanınızda bulundurmalısınız. Özellikle ilkbahar ve sonbahar ayarlarında yağacak olan yağmurlar için yanınızda yağmur kıyafetleri ve şemsiye bulundurmayı unutmamalısınız.
İstanbul’a ilk kez gelen birisiyseniz ilk olarak kendinize kalacak bir yer bulmalısınız. İnternet üzerinden kalacak yeri kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. İstanbul’un hangi bölgesinde kalacaksanız bu bölgede bulunan otelleri belirleyebilir ve online olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu sayede İstanbul’a geldiğinizde doğrudan kalacağınız yere giderek eşyalarınızı yerleştirebilir ve kendiişlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer İstanbul’da nereleri gezeceğinizi bilmiyorsanız bu durumda bir rehber grubuna katılmayı düşünebilirsiniz. Rehber grupları sizi İstanbul’un tüm tarihi mekânlarını dolaştırmakta ve tarihi detayları ile sizlere anlatmaktadırlar. Bunun yanı sıra eşsiz boğaz manzarasında deniz turlarına çıkabilir ve boğaz kenarında yer alan tarihi yapılara göz atabilirsiniz.
İstanbul’da kalacak yer kadar şehir içerisindeki ulaşımınızda son derece önemlidir. İstanbul havalimanı şehrin içerisinde bulunduğu için ulaşım son derece kolaydır. Asya ve Avrupa kıtalarında bulunan iki havalimanı sayesinde kalacağınız bölgedeki havalimanına uçak bileti alarak o havalimanına inebilir daha sonrasında da ulaşım araçları ile gitmek istediğiniz noktalara gidebilirsiniz. Metrobüs, taksi, halk otobüsü metro, tramvay gibi onlarca farklı ulaşım aracı İstanbul içerisinde ulaşımınızı son derece kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında çeşitli araç kiralama firmalarından özel araç kiralayabilir ve havalimanına geldikten sonrada bu araçları firma personellerinden teslim alarak kiralık aracınız ile şehir içerisinde seyahat etmeye başlayabilirsiniz.
İstanbul her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yaptığı için çok farklı kültürlerin lezzetlerini burada bulabilirsiniz. Sultanahmet’te Sultanahmet köftesi yiyebilir ya da sahile inerek birbirinden lezzetli balıkları tadabilirsiniz. Sizde damak tadınıza uygun olan yemekleri İstanbul’un hemen her noktasında rahat bir şekilde bulabilirsiniz.
İstanbul’dan geri dönerken de yanınıza muhakkak hediyelik eşya almalısınız. Özellikle size şehrin tarihi yapısını hatırlatacak olan hediyelik eşyaları alabilir ve bunları hem kendiniz için saklayabilir hem de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Fotoğraf Kaynak : Flickr / Moyan Brenn