Çanakkale Uçak Bileti

Türkiye’ de savaş turizmi denildiği zaman akla ilk gelen yer Çanakkale olmaktadır. Türk milletinin hayatında bir kez görmesi gereken bu tarihi yarımada için birçok kültür turu düzenlenmektedir. Ancak bu turları daha uygun bir noktada sağlamak isterseniz, Biletci.com size bilet fiyatları konusunda yardımcı olacaktır. Çanakkale turlarına katılmak isteyen kişilerin bu bölge içinde gezecek son derece özel yerleri bulunmaktadır.

Çanakkale kent yapısı olarak tarihi bir dokuya ve muhteşem bir alana sahiptir. Burada yapılan tüm çalışmalar kapsamında ise yurt dışından ve dünyadan oldukça yüksek bir katılımla turlar düzenlenmektedir. Çanakkale havalimanı ise bu anlamda sizlere yardımcı olacaktır. Çanakkale’ ye uçak bileti uygun fiyat aralıkları ile sizleri beklemektedir. Son derece keyifli bir geziye çıkmaya hazırsanız, bunun için sizleri biletci.com’ a bekliyoruz.

Çanakkale gezi turlarında ilk adım olarak sizlere Çanakkale savaşlarının yapıldığı Gelibolu yarımadası gezdirilecektir. Bu geziler yapılırken başlangıç olarak sizleri Kilitbahir, Arıburnu, Conkbayırı gibi birçok alan gezdirilecektir. Bunun yanı sıra gezinin devamında ise sizin için önemli olacak tarihi bir rehbere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Yaşanan en önemli günlerden birisi bu tarihi geziler olacaktır.

Çanakkale gezisine devam etmek isteyenleri bir de İda yani Kaz dağları bekleyecektir. Alplerden hemen sonra dünyanın en yüksek oksijen değerlerine sahip olan bu merkezler için dünyanın en doğal alanları denilebilir. İklimi tam bir doğa turizmine uygun olan alanlardır. Ege kıyılarına kadar inen dağın etekleri size deniz ikliminin en muhteşem yerlerini sunacaktır.

Çanakkale gezisinin diğer ayağında ise sizi Assos beklemektedir. Eski Anadolu olarak bilinen bu yeler için trias bölgesinin son derece yakını olan ve 238 metre yükseklik ile çıkılan bu merkez sizin için Ayvacık ilçesinden ulaşımla son derece yakın olacaktır. Burada bulunan yüksekliği 20 Metreye ulaşan 12 adet değişik yapılar bulunmaktadır.

Bozcaada ise Çanakkale ilinin en önemli yerlerinden biridir. Bu alanda ise yolculuk ortalama olarak yarım saat sürerken, yaz sezonu bu adanın en büyük turist ağırlayan zamanıdır. Bu sayı ise kışın azalma göstermektedir. Burada sağlanacak olan gezi adada aynı zamanda yemek turizmini de canlandırmaktadır. Kalamar ve ahtapot bölgesi olarak geçen bu nokta ise son derece geniş bir alana sahiptir.

Çanakkale’ nin sahip olduğu kültürel noktalardan bir diğer ise Türkiye’ de güneşin en son battığı yer olan Gökçeada’ dır. Yüzölçümü ile oldukça büyük olan bir yerdir. Tarihi ve doğal güzellikleri açısından sizleri bekliyor olan adada son derece berrak sular mükemmel bir doğa manzarası sunmuştur. Burada yapmak istediğiniz o kadar çok durum olacaktır. Çamur banyosu yapabileceğiniz özel göller burada mevcuttur. Bunun yanı sıra flamingoları da eğer o an şanslıysanız görmeniz mümkün olacaktır.

Güzeller güzeli Çanakkale içinde gezilecek görülecek en özel yerlerden birisi de doğu ile batı kültürünü bir arada tutan Troia kenti olmaktadır. Bu kent Tevfikiye ve Çıplak köyleri yakınlarında kendini göstermektedir. İnanışa göre Dünyanın ilk güzellik yarışması da yine burada yapılmıştır. Roma dönemine ait olan bu kentten çıkan birçok tarihi eser ise Çanakkale Arkeoloji müzesi kapsamında sergilenmektedir.

Çanakkale’ yi görmek için sizlere sunulan Çanakkale uçak bileti fiyatları olarak indirimle biletler sunulacaktır. Bunlardan yararlanmak ve daha birçok fırsatı almak için biletci.com’ u ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Türkiye’ de bulunan daha birçok güzelliği gezme ve görme fırsatı yakalamak için sürekli olarak takipte bulunmanız uygun fırsatları kaçırmamanızı sağlayacaktır.

Fotoğraf kaynak  Flickr Ming-yen Hsu