Bursa Uçak Bileti

Bursa, Türkiye’ nin en tarihi kentlerinden biridir. Osmanlı devletine başkentlik yapmış olan kentin tarihi dokusu bu nedenle oldukça fazladır. Bursa ilinde gezilecek oldukça çok yer olduğu gibi sizin bu kente gelişiniz içinde Biletci.com olarak size indirimli biletler sunuyoruz. Bursa’ ya uçak bileti almak oldukça kolay olacaktır. Havası olarak sizinle gerçek anlamda bir tatil kendi olacaktır. Bursa ilinde sizin için hazırlanmış oldukça güzel sürprizler bulunuyor.

Bursa’ yı gezmek için yapacağınız ilk adım ise tarihi mekanlara göz getirmek olacaktır. Tarihi dokusunun tamamını Osmanlı padişahlarından alan merkezin Yeşil cami ve Ulu camii son derece dikkate değer bir görünümü bulunmaktadır. Özellikle Bursa Ulu Cami sizin için detayları incelenmiş ve son derece özel bir camiidir. Bu caminin bir diğer özelliği ise UNESCO tarafından kültürel miras olarak nitelendirilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bursa’ ya gelenlerin görmeden gitmemesi gereken bir diğer yer ise Emir Sultan Camii ve türbesi olacaktır. 1368 yılı itibariyle doğan ve devrin önemli alimlerinden olan Emir sultan adına yaptırılmıştır. Ve Yıldırım Beyazıd’ a damat olması nedeniyle de bu isim verilmiştir. Asıl önemli türbelerinden bir tanesi olan Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri ise tophane meydanında gelen ziyaretçilere kendini göstermiştir. Tarihin oldukça mükemmel bir şekilde hissedildiği kentte aynı zamanda manevi dokunun da son derece yüksek olması dikkatleri çekecektir.

Bursa’ ya gelenler fark edecektir ki bu kente ait olan eserler sadece alanlarda değil, müzelerde de kendini gösterecektir. Bursa Kent Müzesi bu anlamda görülmeye değer bir noktadır. Anadolu ve Osmanlı kültüründen parçalar bulunduran bu müzede birçok sanat eseri ve tarihi eser sergilenmektedir. Yerli ve yabancı olan birçok turistin gelip gezdiği bu merkez içinde birçok nokta söz konusu olacaktır. Kent merkezinde bulunan ve Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Saat kulesi ise göz kamaştıran ayrı bir güzellikle sizleri bekliyor olacaktır.

Bursa’ ya gelince İskender ve Bursa kestane şekeri yemeden gitmek olmayacaktır. Türkiye’ nin en iyi İskender dönerini yiyerek son derece nefis olan diğer lezzetlerden tatmanız gezinin en özel anı olacaktır. Kestane şekeri de Bursa’ ya özgü olarak sizinle birilkte oldukça güzel bir anı olarak kalacaktır.

Kentte sizin için düşünülen bir diğer durum ise kış turizmi olacaktır. Türkiye’ nin en çok gidilen kayak merkezlerinden biri yine Bursa Uludağ’ da mevcuttur. Eski bir volkanik olan bu yerde şu an oldukça yoğun kar yağışı bulunması ve zeminin de oldukça rahat olması nedeniyle kış sporları yapılmaktadır. Türkiye sahasının en ünlü olan kayak merkezi olarak sizleri birçok merkezi aktivite de beklemektedir. Burada bulunan Etnografya müzesi de gelenlerin dikkatini çeken bir diğer başka alan olacaktır. Genel mimaride ise Yıldırım Bayezıd hanının oldukça yoğun etkisi görülecektir.

Bursa gezi rehberine takılan bir diğer güzel tarihi camii ise 1. Murad Hüdavendigar Camisi olacaktır. 1. Murad tarafından yapılan bu camii çekirge meydanında bulunmaktadır. Bu caminin en önemli özelliği ise en üst katının bir medrese şeklinde inşa edilmesi olacaktır. Burada farklı bir mimarisinin olması da iyen özellikleri arasında kendini göstermektedir.

Bursa’ ya gelirken kullanacağınız en önemli yol Bursa havalimanı olacaktır. Bu nedenle söz konusu ulaşımı gerçekleştirmek için konaklanacak yere olan uzaklığını oldukça kısa bir mesafede ayarlayarak gezinizin keyfini çıkaracaksınız. Bursa uçak bileti fiyatları ise sizin için oldukça uygun bir şekilde biletci.com üzerinde mevcut olacaktır. Sizin için var olan en uygun fiyatları sunmaktayız.

Fotoğraf Kaynak : iris  / Flickr