Burdur Uçak Bileti

Dünyanın en özel doğal güzelliklerine ulaşmak için uzağa gitmeye gerek kalmadan Türkiye sahasında bu güzelliklere ulaşacaksınız. Burdur bu güzelliklerin merkezi olarak sizleri bekliyor. Burdur’a uçak bileti alarak Isparta merkezden ulaşmanız mümkündür. Son derece özel bir kent olarak karşımıza çıkan bu merkezin, hem doğal hem de tarihi olarak gezilip görülecek birçok yeri bulunmaktadır.

Burdur tarihi ve doğasıyla size mükemmel bir gezi alanı olacaktır. Bu alanda sizin göreceğiniz birçok yer bulunuyor, aynı zamanda iklimiyle de sizi etkileyecek bir merkezdir. Hem yaz turizmine hem de kış turizmine de uygun olan bir ildir. Burdur içinde bulunan birçok yer olduğu gibi buraları görmek üzere konaklama ihtiyaçlarınızı da giderecek olan otellerde kalitesine göre sizler için uygundur.

Burdur muhteşem güzelliklerine yoğun olarak önem vermesi ve giderek daha titiz bir il olması nedeniyle bu merkezlere son zamanlarda turizm olanakları nedeniyle son derece kaliteli bir şekilde sizleri beklemektedir. Bu merkezin görülecek doğal güzellikleri ise şu şeklidedir;

Burdur gölü; sizin için merkeze 4 km olarak uzaklıktadır. Burdur gölü tektonik gölü olarak karşımıza çıkan bu merkezin dünya neslinde tükenmeye yüz tutmuş olan ve neslinin sonu gelen Dikkuyruk ördeklerinin yaşam alanı buradadır. 85 kuş türü ile burada doğal güzellikler mevcuttur. Bir diğer güzel yerlerden birisi ise Salda gölüdür. Bu gölün en önemli özelliği ise temiz ve derin sular olması nedeniyle bu anlamda çok değerlidir.

Kuş gözlem alanı, çorak gölü kuş alanı ile Karataş gölü kuş alanı ise son derece önemli ve görülmesi gereken bir yerdir. Burada görülmesi gereken önemli bir yer ise Örenyeri olarak bilinen merkezlerdir. Bu merkezlerin ise Sagalossos Örenyeri, Kremna Örenyeri, Keraitae Örenyeri, Milias örenyeri, Sia Örenyeri, Kodrula Örennyeri Bubon Örenyeri, gibi özel yerleri görmek sizler için oldukça muhteşem olacaktır.

Burdur ilinde görülmeye değer tarihi merkezler ise şu şekildedir;

Merkezde bulunan Ulucami yaşımı itibariyle 1294 yılı itibariyle Dündar bey tarafından yapılmıştır. Şehir merkezi Pazar mahallesinde bulunan bu cami mimarisi ile gözleri kamaştırmaktadır. Tarihi alanlardan biris olan İncirhan ise sizin için Bucak ilçesinde 7 Km uzaklıkta bulunan İncirdere köyünde bulunmaktadır. Bu merkez ise içinde bulundurduğu 13. yy da yapılmış olan ve hanın en dikkat çeken tarafı ise oldukça büyük bir sadelik ile sizleri beklemektedir.

Susuz Kervansaray, bucak ilçesinde bulunmaktadır. Susuz köyünde bulunan ve Anadolu Selçuklu Devri 13 yy kervansaraylardandır ve ipek yolu üzerinde bulunmaktadır. İl merkezinde bulunan ve sivil Osmanlı mimarisinde ise bulunan birçok alan vardır. Taşoda, Çelikbaş, Baki Bey ve Mısırlı konakları görülmeye değer güzellikler söz konusudur. Burdur sütçüler sığla ormanı ise koruma alanlarından birisi olmaktadır. Akdeniz bölgesinde bulunan ve burdur ili içinde buluna bu alanda Sığla ormanının korunması önemlidir.

Burdur Baki Bey konağı, ilin merkezinde bulunmaktadır. Değirmenler mahallesi mevkiinde bulunan bu yer Osmanlı dönemi mimarisini de çok güzel olarak yansıtmaktadır. Ahşap ve kalın masif yapılardan oluşan bu konak beşik çatısı alaturka görünüşlü kiremitleri ile sizlere bıraktığı tarihi kalıntıları ile sizleri beklemektedir.

Son olarak sizlere Burdur hakkında oldukça uzun soluklu gezi rehberi hizmeti verdiğimizi söylemek isteriz. Burdur uçak bileti fiyatları son derece uygun fiyatları ile sizleri kente beklemektedir. Alacağınız hizmetler ve aktiviteler ile iyi bir tatil yapmış olacaksınız. Burdur havalimanı için Isparta’ yı kullanabilirsiniz. Yeni yerler keşfetme isteği içerisindeyseniz, Burdur bunun için en mükemmel alanlardan biridir.

Fotoğraf Kaynak Mapbox  / Flickr