Bitlis Uçak Bileti

Türkiye her köşesiyle cennet bir ülkedir. Her şehrinde ayrı bir güzellik ve maneviyat bulmak mümkündür. Bunun en temel özelliği ise gezilecek olan şehirlerin tarihi dokusunun hiç değişmemiş olmasıdır. En uygun uçak biletlerini bulabileceğiniz Biletci.com sizi her şehir hakkında ayrı ayrı bilgilendirecektir. Bunlardan birisi olan Bitlis şehri Türkiye’ nin en eski kentlerinden birisidir. Bu yönüyle oldukça yüksek bir kalitede sizlere sunulacak olan şehir merkezinin güzel yerleri istenilen tur şirketleri veya kendi planlarınızla uygun bir şekilde gezilecektir.

Bitlis tarihi dokusuyla şahane bir yer olarak karşınıza çıkacaktır. Gezilip görülecek birçok yerinin bulunması sizin bu şehre gelerek günlerce gezmenizi sağlayacaktır. Bitlis’ e uçak bileti, dilediğiniz anda oldukça uygun fiyat aralığında sizin için Biletci.com üzerinden rahatlıkla temin edilecektir.

Bitlis havalimanı olarak henüz bir faaliyet olmadığı için genel olarak kullanım sahası Van veya Muş olarak insanlar buraya gelmektedir. Bölgenin güzel olan gezilecek yerlerini sizler için topladık ve şehir rehberi olarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz. En yakın hava limanı olan Muş Havalimanına indikten sonra ilk adım olarak şehir merkezine gidilerek burada kalınacak otellerde yerinizi daha önceden ayırmış olmanız gerekecektir. Taksi ile yaklaşık olarak 70 80 TL arasında bir fiyatla ulaşımınız sağlanacaktır.

Bitlis ilinde Doğu Anadolu bölgesinin en özel yerlerini görmeniz için isterseniz tur rehberleri sizlere yardımcı olacaktır. İlk görmeniz gereken yer olan ve türküleri konu olmuş Bitlis Beş Minare, son derece özel bir ihtişamla sizleri karşılayacaktır. En önemli Türk İslam eserlerinden birisi olan bu şahane eseri görmeden gelmemeniz tavsiye edilmektedir. Karasal özelliklerine göre oldukça yoğun kış şartlarının olduğu bu il için gezilecek olan aylar kış aryalı olacaktır.

Bitlis ili için gezilecek bir diğer yer ise il merkezine 60 KM uzaklıkta bulunan Ahlât ilçesidir. Bu ilçenin en güzel yanı Van gölüne kıyısı olmasıdır. Burada bulunan Osmanlı dönemine ait 2 cami ve 1 hamam vardır. İlçede bulunan ve Emirlik Bayındır Kümbeti ise görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra il içinde buluna bir diğer yer ise Selçuklulara ait olan mezarlıktır. Bu ilçede bulunan ve aynı zamanda kıyı turizmine uygun ve su sporlarına da ayın şekilde uygun bir ilçe olarak kendini göstermektedir. Bu ilçede yayla turizmi de yapılmaktadır.

İl merkezine yakın bir diğer yer ise Bitlis Kalesi’ dir. Bu yerin dik bir yamaç olarak karşımıza çıkması Büyük İskender emirlerinden birisi için inşa edilmiştir. M.Ö 312 tarihli olan bu güzel kale, panaromik olarak oldukça güzel bir manzaraya da sahiptir.

Bitlis içinde bulunan Tatvan ilçesi ise muhteşem güzelliğe sahip bir yerdir. Burada tıpkı bir kıyı kenti olma havası vardır. Göreceğiniz en muazzam alanlardan birisi olarak karşınıza çıkacak bu yerde Kanuni zamanından kalma olan Tatvan kalesi de mevcuttur.

Gezeceğiniz yerler henüz bitmedi, burada görmeniz gereken bir de Adilcevaz Sahiz Kalesi mevcuttur. Merkezi sarp kayalar üzerine kurulmuş olan ve kulesi de olan bu kalenin Sülayman Han Camiini de içinde bulundurduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra günümüzde ise bu kalenin sadece kalıntıları bulunmaktadır.

Bitlis uçak bileti fiyatları için biletci.com üzerinden Muş veya Van havalimanları aracılığı ile oldukça uygun fiyatlara biletlerinizi alabilirsiniz. Alacağınız uygun biletlerle birlikte sizin için Bitlis merkezde bulunan Ulu Camii, Gökmeydan Cami, Şerefiye Külliyesi, İskender Paşa Camii gibi birçok güzel tarihi yapıyı da görebileceksiniz.

Fotoğraf Kaynak : Pavel Yudaev / Bitlis