Adana Uçak Bileti

Adana ilimiz her zaman ekonomik açıdan en zengin şehirlerimden bir konumunda olmuş ve yerli, yabancı turistlerin her zaman gözbebeği olmuştur. Türkiye’de yolcu taşıma kapasitesinde 6. sırada bulunması bu şehrime ne kadar ziyaretçi geldiğini göz önüne koymakta ve ekonomik acıdan Türkiye için ne kadar önemli olduğun anlamaktayız. Adana ili turistlik acıdan her zaman insanların dikkatini çeken bir il olmuş ve sizlerde bu ile uçmak isterseniz en ucuz Adana’ya uçak bileti fiyatlarını hemen araştırtabilirsiniz ve bu güzel tarih kokan şehrin güzelliklerini inceleyebilirsiniz. Çok sayıda yer alan hanları, hamamları, kale, köprü, cami, kilise, ören yerleri ve en önemlisi şehir müzesini gezebilir tarih öncesi bir yolculuk yaşayabilirsiniz. İnanç turizmi bu güzel kentimizde çok ileri safhalarda gelişmiş olup Adana havalimanına her zaman çok sayıda yabancı ülkelerden uçak trafiği yoğun olmaktadır. Türkiye’nin en yüksek Toros dağları sizleri bekliyor. Bu güzel kendimize ulaşım her zaman çok kolay olmuş ve sizler uçak yolculu yapma taraftarı iseniz çok şanlısınız zira havalimanı şehir merkezine sadece 3,5 km uzakta olup ulaşım her zaman çok kolay yollardan sağlanmaktır.

Sizler en ucuz fiyata bulduğunuz biletinizi aldığınız zaman artık sizleri bir heyecan dalgası saracak ve bu güzel ilin tarihi zaman yolcuğu sizler için başlamış olacaktır. Adana her zaman çok sıcak bir konumda olduğu için bizlerin sizler tavsiyesi fazla kalın kıyafetler alarak dolaşmayın. Adana havalimanı şehir merkezine yakın konumda olduğu için merkeze ya da kalacağınız otele çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu güzel kentimizde sizleri karşılayacak 5 yıldızlı çok sayıda otel bulunmakta ve sizler tercihinizi o yönde kullanabilirsiniz.

Bu güzel ilimizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında tarihi kalıntıların olduğu bölge Karatepe’dir. Bu sit alanın içinde bulanan Karatepe-Aslantaş milli parkı çam ormanları ile sizleri etkisi altına alacak ve büyülü bir dünyaya girdiğinizi düşünmenize neden olacaktır. Karatepe doğa ve kültür değerleri ile açık hava müzesi olarak bu alanın içinde yer almakta ve sizleri tarih öncesi bir yolculuk için beklemektedir.

Tahtalı dağlarında doğa düşkünü misafirleri her zaman Göksu ırmağı rafting için bekliyor ve sizler kesin bu sporu da denemelisiniz.

Termaller siz değerli ziyaretçilerin her zaman ilgisini çeken turizm gezilerinden bir olmuş ve bu güzel ilde hayli ilerlemiş ir termal alanı mevcuttur.

Yayla turizmi yazın çok kurak gecen bu topraklarda hayli ilginizi çekecek ve sizlerde kendinize çam ormanlarında her zaman bir otel bulabilir ve tabiatın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. En güzel yayaları bu ilimizde ziyaret etmeniz mümkündür.

Mağaraları ve kanyonları sizleri kendine çekecek ve kendiniz yurtdışında büyük kanyonları ziyaret edebilir gibi göreceksiniz. Bu doğa harikası yerler sizlerin her zaman ilgi alanına girecek ve iyi ki gelip gördüm diyecek ve bu doğa harikaları sizleri kendilerine aşık edecek niteliktedir. Aladağ’daki Bığbığ mağarasını ve Feke’deki vadiyi kesin görmesiniz.

Adanın en güzel plajlarının bulunduğu ve kumu ile sizleri kendine çekecek olan mavi bayraklı denizi ise Yumurtalık ve Karataş ilçeleri siz ziyaretçilerini yılın altı ayı bu güzel kıyalara davet ediyor ve denizin tadını doyasıya çıkartabiliyorsunuz.

İnanç turizm ile ünlü bu şehrimizde ziyaret edebileceğiniz tarihi dokusundan hiçbir şey kaybetmeyen bebekli kilisesi, Saimbeyli kale kilisesi (kara kilise) sizleri bekliyor.

Adana ilinde ne yapabilirim diye düşünmeye fırsat vermeyen her türlü güzellikleri bir arada görebilirsiniz. Sizlerde hemen Adana uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olun ve bu ilin tadını çıkartmaya başlayın.

Fotoğraf Kaynak : Flickr / David Stanley